carte d'or carte d'or carte d'or carte d'or carte d'or

Manifesto

En Güzel Destek Kadınlara Meslek!


Carte d’Or olarak yıllardır dondurma yemenin verdiği mutluluk hissini evlerimizde, ailelerimizle ve sevdiklerimizle paylaştık. Bu mutluluğu sofralarımıza ağız tadıyla taşıdık. Keyifli sohbetlerin eşlikçisi olduk.

Şimdi de kadın emeğini güçlendirmeye destek olmak için projemizi hayata geçiriyor, yeni mutlulukları Kadın Emeğiyle Güzelleşen Külahlar kadınları ve aileleriyle paylaşıyoruz.

Daha mutlu ve güçlü kadınlar, daha mutlu yarınlar demek bunu çok iyi biliyoruz. Sofralarımıza kattığımız tatlılık şimdi de yeni hayatlara dokunarak yeni tatlılıklara dönüşsün istiyoruz.

Ülkemizin ışık saçan çalışkan kadınları için bir tatlılık zamanı diyoruz…


Unilever olarak uzun yıllardır kararlılıkla, kadınların istihdama eşit katılımını sağlamak hedefiyle çalışmalar yürütüyoruz. Bu vizyonumuz ışığında Carte d’Or olarak biz de kadın emeğini güçlendirmek için en iyi yolun, onları meslek sahibi yapmak olduğu düşüncesinden yola çıktık. Tüm heyecanımızla “Kadın Emeğiyle Güzelleşen Külahlar” projesini başlattık.

Fırsat eşitsizliği ve çeşitli imkansızlıklar sebebiyle eğitimlerine devam edememiş, ancak çalışma azmini asla kaybetmemiş kadınların istihdama katılmalarına ve ekonomik özgürlüklerini elde etmelerine olanak sağladığımız bu projeyle mutluluğu paylaştıkça arttırıyoruz.

“Kadın Emeğiyle Güzelleşen Külahlar” projemizle önce mesleki ve teknik eğitimler sunuyor, eğitimlerini tamamlamış kadınları Carte d’Or dondurma kiosklarının başına alarak meslek sahibi olmalarının mutluluğunu ve gururunu paylaşıyoruz.

Bugün eğitimlerini tamamlamış 67 güçlü kadınımız, Türkiye’nin 24 şehrinde işlerinin başında… Hedef, yıl sonuna kadar 100 noktaya ulaşmak, daha nice üretken kadınımızın emeğini destekleyerek ülke ekonomisine kazandırmak.


En Güzel Destek Kadınlara Meslek!

Loading